New messages · Members · Forum rules · Search · RSS
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Diferite Teme de Discutie ... » Discutii Libere » sfaturi/pareri (din experienta celorlalti)
sfaturi/pareri
Sefer Date: Duminică, 2013-12-22, 13:42 | Message # 21
Utilizatori
In final, am decis prima faza a decorului. Dupa ce se usuca siliconul, continuarea... smile
Attachments: 0540124.jpg(151.5 Kb)
petre79 Date: Duminică, 2013-12-22, 14:52 | Message # 22
Moderatori
Colega, nu inteleg sigur la ce te-ai referit la lipirea siliconului......dar daca ai lipit cumva radacina si acea cioata(care mie unu numi place) ai facut cea mai mare prostie......
Dar totusi ii alegerea ta...ii acvariul tau.....

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...
Sefer Date: Duminică, 2013-12-22, 15:38 | Message # 23
Utilizatori
petre79, cum singur ai spus...e acvariul si alegerea mea! artist
petre79 Date: Duminică, 2013-12-22, 15:43 | Message # 24
Moderatori
Citat Sefer ()
petre79, cum singur ai spus...e acvariul si alegerea mea!

Asa e...cum am precizat
Dar peste ceva timp ai sa-ti aduci aminte de cea ce ti-am scris
Bafta

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...
Sefer Date: Luni, 2013-12-23, 09:46 | Message # 25
Utilizatori
pasul urmator! :)))
Attachments: 5386984.jpg(209.3 Kb)
petre79 Date: Luni, 2013-12-23, 19:28 | Message # 26
Moderatori
Domnilor colegi de ce nu sariti cu sfaturi !!!!!!
Chiar vreti sa-l lasati pe colegul nostru Sefer sa faca aceleasi greseli pe care le-am facut toti cand ne-am apucat de acvaristica !!

lupusinguratic Date: Luni, 2013-12-23, 21:54 | Message # 27
Administratori
Nu pot sa spun decat ca acest acvariu ai apartine si este alegerea lui in tot cea ce face.Dar observ ca a facut cateva greseli pe care cred ca le mai poate remedia si anume ...
-acel autocolant nu arata bine deloc in setapul lui si anume nu va putea sa puna in evidenta plantele pe care le va monta in setapul lui.Eu unul iti recomand unu de culoare neagra sau albastra ar da cu siguranta mult mai bine.
-eu unul as lasa doar radacina in setapul tau si cu siguranta as lega christmas moss pe ea iar acel butuc eu las scoate afara ca nu ai vad locul in setapul tau.
Acea radacina pe care o ai as montao mai in partea dreapta si cu crengile sa fie catre fata acvariului.
Fara sa te superi pe noi dar de ce nu folosesti prima radacina pe care ai postato in primele postari pentru ca era dementiala si puteai sa faci cam ce vroiai din ea in setapul tau.
Nu trebuie sa pui in aplicare cele spuse de noi dar pe parcurs vei vedea ca avem dreptate.

"Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine..."
Forum » Diferite Teme de Discutie ... » Discutii Libere » sfaturi/pareri (din experienta celorlalti)
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare: